Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
SEYAHAT LİSTESİ

Uçak ve havaalanı tavsiyeleri:

- Uçakta kuru havanın sizi rahatsız etmemesi için bol bol sıvı gıdalar alin.
- Vakit geçirmek için yanınıza kitap , bulmaca alabilirsiniz.
- Uçakta kulağınızın basınçtan korunması için sakız çiğneyebilirsiniz.
- Bazı havaalanları oldukça büyük ve 2 terminalden oluşmaktadır. Uçağınızın hangi terminalden kalkacağını öğrenmenizde fayda var. Bir seyahatte Paris havaalanında yanlış terminale gitmiş ve neredeyse uçağı kaçırma tehlikesiyle karsılaşmıştım.
- Birçok havaalanında havaalanı VERGİSİ alınmaktadır. Dönüş öncesi bu miktar parayı bir kenara hazırlarsanız, havaalanına geldiğinizde para bozdurma stresinden kurtulursunuz.
- Birçok havayolu şirketi özel yemek opsiyonuna sahiptir. Mesela vejetaryenseniz biletinizi alırken bunu belirtirseniz uçakta size vejetaryen yemek gelecektir. Bu özellik dindar kişiler için ideal bir opsiyondur ve çoğu kimse bu hakkından haberdar olmadığı için uçaklarda aç kalmaktadır. eğer bilet alırken özel yemek seçeneğini işaretlemişseniz ve size uçakta bu hakkiniz verilmemişse hakkinizi sonuna kadar arayabilirsiniz.
- Havayolu şirketleri frequent flier programları yapıp devamlı uçanlara business uçuş bandında check-in yapma hakki, localarda dinlenme imkanları, ekstra bagaj ağırlık hakki verme, bedava bilet kazandırma gibi haklar veriyorlar.eğer ayni havayolu yada onun anlaşmalı olduğu havayollarıyla uçuyorsanız alacağınız mil puanları ilerde çok isinize yarayan avantajlar sağlayacaktır. Havayolu Şirketinizden bu konuda bilgi almayı unutmayın.
- Havayollarının Frequent Flier kartınız varsa her uçuş öncesi check-in sırasında işletmelisiniz . Bunu unutursanız, son 6 ay içerisinde yaptığınız uçuşları uçuş kartlarınızı göstererek kaydettirebilirsiniz.

 
SEYAHAT TAVSİYELERİ
Uçuş saatini ayarlayın
Seyahate çıkarken yanınızdan eksik etmemeniz gereken 3 şey
Bilet ve Pasaport
Pasaportunuz kaybolur ya da çalınırsa ne yapacaksınız?
Bavul hazırlarken
Çocuklarla Seyahat ediyorsanız
Bayanlar için
Uçak ve havaalanı tavsiyeleri
Diğer Seyahat Tavsiyeleri

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN WEB SİTELERİ

Mail: [email protected]
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.