Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
SEYAHAT LİSTESİ

Pasaportunuz kaybolur ya da çalınırsa ne yapacaksınız:

Bir seyyahın basına gelecek en kötü olaylardan birisi pasaportunu kaybetmektir. Sizin uluslararası seyahatteki en önemli parçanız olan bu dokümanın kaybolması durumunda hemen o ülkedeki TÜRK Konsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. Oradan size geçici bir dokuman hazırlanıp geriye dönmeniz sağlanacaktır. Yalnız acı bir olay var; eğer kaybettiğiniz ülkeden sonra vize gereken başka ülkeye geçsek isterseniz bu hakkiniz olmayacaktır. Pasaportunuzda olan vize kaybolduğu için isleme alınmayacaktır. Yani alınacak bu geçici pasaport ile en kısa yoldan Türkiye'ye dönersiniz :)
- Biletteki isim ile pasaporttaki isimler ayni olmalıdır.
- Pasaportunuzun ve biletinizin birer RENKLİ fotokopisini almayı ihmal etmeyin. Bu sayede eğer kaybolurlarsa işlemlerde çok faydası olacaktır.
- Pasaport ve biletin fotokopisi haricinde scannerdan kopyalarını alıp, Hotmail gibi herlerden bakabileceğiniz bir hesabınıza göndererek orada saklayabilirsiniz.
- Pasaportunuzun bir kopyasını eviniz ya da ofisinizde tutarsanız , kaybolma esnasında konsolosluğa fakslandığı zaman işlemleri oldukça hızlandıracaktır.

 
SEYAHAT TAVSİYELERİ
Uçuş saatini ayarlayın
Seyahate çıkarken yanınızdan eksik etmemeniz gereken 3 şey
Bilet ve Pasaport
Pasaportunuz kaybolur ya da çalınırsa ne yapacaksınız?
Bavul hazırlarken
Çocuklarla Seyahat ediyorsanız
Bayanlar için
Uçak ve havaalanı tavsiyeleri
Diğer Seyahat Tavsiyeleri

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN WEB SİTELERİ

Mail: [email protected]
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.