Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
ANADOLU YAZILARI

Bir Nefes Edirne...

     Bildiğiniz üzere yakın şehirlere yapılan hafta sonu kaçamakları hayatımıza renk katıyor. Edirne de; zengin tarihi eser mirası ile İstanbul ve çevresinde yaşayanlar için en ideal seçeneklerden biri…

Sizleri bu yazımız ile konforlu bir hafta sonu kaçamağı adayı olan Edirne ve Edirne’de yeni açılacak olan Hilly Hotel ile ilgili bilgilendirmek istedik.

Gerek Roma - Bizans gerek ise Osmanlı döneminin birçok tarihi ve kültürel mirasını barındıran şehir, toplumsal olarak birçok din ve kültürün uyumlu birlikteliğini yaşayacağınız ülkenin önemli ve renkli şehirlerindendir.

Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Edirne, zengin bir tarihi eser mirasına sahiptir. Bu eserlerin en eskisi Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılan Edirne Kalesinden günümüze kalan sur ve burç duvarlarıdır.

Mimar Sinan'ın "ustalık eserim" dediği Selimiye Camii Edirne'de görülmesi gereken yapıtların başında gelir. 1568-1574 yılları arasında yapılan cami Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biridir. Mihrap ve minberi mermer işçiliğinin başyapıtlarındandır. Cami mimari kusursuzluğunun yanında mermer, çini, taş, sedef, ahşap gibi süsleme özellikleriyle de oldukça gösterişlidir.

Edirne'nin Enez ilçesinde bulunan Ainos Antik Kenti, köklü bir tarihe sahiptir. Kazıldığı her noktadan önemli kalıntılar çıkartılan tarihi mekân, Edirne’de görülmesi gereken bir diğer yerdir.

Edirne’de olmanın bir ayrıcalığı da damağınızda bırakacağı benzersiz taddır. Edirne ciğerini mutlaka denemelisiniz... Edirne’ye özel bir diğer lezzet Badem Ezmesi, Osmanlı döneminde başkent iken saray mutfağında yapılan tarihi lezzetlerden biri olmuştur. Yerli tatlı badem, bal ve şeker tarihi tahta dübeklerde dövülür, beyaz mermer taşlarda fitil yapılarak kesilip kutulanır.

Edirne’deyseniz yapmadan dönmeyin!
• Edirne Müzesi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Sağlık Müzesi, Balkan Savaşı Müzesi ve Karaağaç’ı görmeden,
• Selimiye Camii, Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Ali Paşa Kapalı Çarşısı ve II.Bayezit Külliyesini gezmeden,
• Meriç kenarında yemek yemeden ve Edirne’nin meşhur ciğer tavasını tatmadan,
• Badem ezmesi, deva-i misk şekeri, mis sabunu ve beyaz peynir almadan,
• Her yıl Haziran ayı son haftasında düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinliklerinde Edirne’de bulunmadan dönmeyin…

Edirne’nin görkemli tarihi ile şıklık ve konfor buluştu!
Şehir otelciliği konseptinin en şık temsilcisi Hilly Hotel. Henüz yapımı tamamlanıyor, tarihi ve kültürel mirasıyla ülkenin gözbebeği şehirlerinden Edirne’de 16.4.13’te açılacak.
Hilly Hotel, Edirne'nin zengin tarihi eser mirası ile konfor ve şıklığı buluşturdu. Otelin tasarımında şıklık ve konfor ön planda tutuldu. 4 ayrı oda seçeneği ile de eğlenceli bir tatil için gereken her şeyi içinde bulunduruyor. 3 ayrı fuayeli toplantı ve balo salonuna sahip olan Hilly Hotel, bölgenin önemli toplantılarına ev sahipliği yaparken, Edirne mutfağının leziz örneklerini 360 derece manzaralı VENTO Roof Restaurant’ı ile de misafirlerine sunacak. Yoğun toplantı trafiğinden bunalanlar ve keyif arayan tatilciler için ise SPIRO sauna, buhar ve şok duşları ile aletli jimnastik salonu 24 saat açık olacak. Hilly Hotel’in en büyük avantajı ise; Edirne’de yer aldığı merkezi konumu. Edirne şehir merkezi girişinde, şehre hakim konumda bulunan otel, adeta açık hava müzesi olan kentte her şeye çok yakın bir mesafede.

Keyifli bir kısa tatil için Edirne'yi mutlaka görmenizi ve Hilly Hotel deneyimi yaşamanızı tavsiye ediyoruz...


Bookmark and Share

Yazan: Volkan Gömeçlioğlu - Tarih: 4.04.2013 - Puan: - Yorumlar: (0) - Okunma: 3492 - Oy Ver:

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR

BU YAZIYA HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ, İLK YORUMU YAPAN SİZ OLUN!

 
EN ÇOK OKUNAN ANADOLU YAZILARI
1-) Nohut Dürümü (32039 Kere)
2-) Ağlayan Çınar (25631 Kere)
3-) Dünyanın Tepe Noktası (24251 Kere)
4-) Sivas'ın Dağları Kekik Kokar (24090 Kere)
5-) Adım Adım Bursa - 2 (23781 Kere)
6-) Kastamonu Gezisi (18919 Kere)
7-) Adım Adım Bursa - 5 (18520 Kere)
8-) Bir Anadolu Gezisi: Bursa (17365 Kere)
9-) Bir Anadolu Gezisi Kapadokya (16363 Kere)
10-) Antik Çağın Altın Şehri (14378 Kere)

D O W N L O A D
  Seçme MP3'ler
360° İstanbul      
EN FAZLA PUAN ALAN ANADOLU YAZILARI
1-) Sivas'ın Dağları Kekik Kokar (4146)
2-) Dünyanın Tepe Noktası (3405)
3-) Ağlayan Çınar (3371)
4-) Kızıltepe'nin Altındaki Kayıp Şehir (2594)
5-) Adım Adım Bursa - 2 (2006)
6-) Bir Anadolu Gezisi: Bursa (1857)
7-) Bir Anadolu Gezisi Kapadokya (1619)
8-) Kastamonu Gezisi (1608)
9-) Adım Adım Bursa - 5 (1575)
10-) Bursa Bir Küçük İstanbul (1536)

Mail: [email protected]
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.